Burak GİRİTLİ
  • Mail :

About

Burak GİRİTLİ

Haziran 1985 yılında İzmir'de doğdu. Lisede aldığı grafik tasarım eğitimin yanında fotoğraf eğitimi ile reklamcılık ve grafik tasarım sektörüne adım attı. Üniversite de aldığı Mimari Dekoratif Sanatlar eğitimi ile temel sanat eğitimi, türk süsleme sanatları, duvar süsleme sanatları ile ilgili branşlarda bilgisini ve becerisini arttırdı. 

Lise dönemlerinde fotoğraf sanatları üzerine aldığı eğitimi üniversite yıllarında da geliştirerek bu alanda katıldığı bir çok karma ve kişisel sergi ile fotoğraf alanında da kendini gelişrtirdi.

Daha sonra ki yıllarda birçok reklam ajansı bünyesinde teorik fotoğrafçılık, baskı teknikleri, fotoğraf işleme, grafik tasarım, web tasarımı üzerine çalşımalar yapmıştır. Bununla birlikte üniversite yıllarından gelen sahne fotoğrafçılığı merak'ı bir çok ünlü müzisyen ile çalışmaya olanak sağlamıştır. Sahne fotoğrafçılığı üzerine; Teoman, Şebnem Ferah, Sıla, Kurban, Gökçe, Tibet Ağırtan, Yasemin Mori gibi müzisyenler ve yerel gruplar ile live sahne çekimleri gerçekleştirmiştir.

İlerleyen zamanlarda da bir çok ajans ve özel firmada Grafik Tasarımcı, Art director olarak destek vermiştir. Zaman içerisinde sanat projeleri, grafik tasarım sanatları ve fotoğraf sanatları üzerine çalışmalar yapmak istiyor.

Portfolio